Dorothea von Eberhardt


Dorothea von Eberhardt działa od ponad trzydziestu lat jako menedżer i przedsiębiorca w dziedzinie mody, public relations, komunikacji oraz organizacji wydarzeń. Zdobyła wieloletnie doświadczenie w realizacji imprez rozmaitej skali i rodzaju, prowadzi owocną działalność jako niemiecka przedstawicielka renomowanych francuskich domów mody, a przede wszystkim cieszy się opinią znawczyni protokołu dyplomatycznego, etykiety i form towarzyskich.

Przez szesnaście lat była szefem protokołu rozmaitych jeździeckich mistrzostw Europy i świata, a także igrzysk sportów konnych CHIO w Akwizgranie, które stanowią święto międzynarodowej hippiki. Należała też do komitetu organizacyjnego światowych igrzysk jeździeckich w Jerez (Hiszpania).

W ostatniej dekadzie przez pięć lat, wspólnie z Isą hrabiną von Hardenberg, zarządzała berlińską agencją Hardenberg Concept, zajmującą się urządzaniem imprez, a przez cztery lata kierowała działem wydarzeń banku Sal. Oppenheim jr & Cie. z siedzibą w Kolonii.

W roku 2001 obok działalności zawodowej podjęła też aktywność społeczną, jako członkini założycielka i wiceprezes sekcji niemieckiej stowarzyszenia Innocence in Danger – organizacji pożytku publicznego, walczącej z wykorzystywaniem seksualnym dzieci.

Irina księżna zu Sayn-Wittgenstein-Berleburg »